מזון לכלבים

DOG FOODאת פינת האוכל של הכלב מומלץ למקם במקום מוגדר וקבוע, אליו ידע הכלב ללכת כאשר הגיעה שעת הארוחה שלו, ואתם מגישים לו מזון לכלבים. פינה זו, רצוי שתהיה במקום לא מרכזי בבית, בעיקר מפאת הריח של המזון, שלרוב לא משתלב טוב בסלון או ליד חדרי השינה. מקום מתאים יכול למשל להיות מרפסת שירות, או מטבח. בפינה זו תשימו לא רק אתם צלחת האוכל שלו, אלא גם את קערת המים שלו.

מה יקרה, אם לא תהיה לכלב פינת אוכל משלו? מאוד פשוט, כל הבית יהפוך לפינת האוכל שלו. הוא יאכל את אוכל הכלבים שלו בכל מקום – לא משנה, אם זה יהיה על הספה, על המיטה או על השטיח היקר שלכם. חוץ מזה, הכלב יתרגל לכך, שאין חוקים, ואז הוא יישן בכל מקום, יעשה את צרכיו בבית, וירגיש כמו בעל הבית.

כל כלב אוהב לאכול, מזון לכלבים הוא דבר לו הוא מחכה במשך שעות רבות. אין זה אומר שרצונו אמור לשלוט להשפיע או לקבוע לכם, את סדרי החיים. הניקיון בבית, הריח שנודף ממנו, הסדר שלו, כל אלו יכולים להישמר, גם כאשר כלב חי בבית. אם רק תקבעו לו גבולות ברורים, הוא ירגיש בהם, וידע לחיות על פיהם. פינת אוכל הוא הדבר הראשון שעליכם לעשות כדי שהכלב יבין מי בעל הבית.

כמו בני האדם, גם כלבים הופכים חולים לא פעם, מסיבות שונות. מחלות אלו, יכולות להיות פשוטות, כמו שפעת, קירור וכדומה, ויכולות להיות קשות יותר. מעבר לטיפול הרפואי שיש להעניק להם, אם זה בעזרת כדורים, או בעזרת טיפול וטרינרי מוקפד, יש לדאוג לתזונה נכונה של הכלב, על מנת שיחלים במהרה מן המחלה, או לפחות להקל עליו בעת המחלה.

כאשר הכלב שלנו חולה, יש להקפיד שבעתיים על התזונה. ראשית, יש לוודא שהמזון מתאים לסוג הכלב ולגילו ושכלולים בו מרכיבי המזון הדרושים על מנת לשמור עליו בריא, חזק, עם מערכת חיסון תקינה, שנית, יש להקפיד על הכמויות שכן יותר מדי מזון בעת מחלה עלול לפגוע בו, ולגרום לו להיות חולים. אם הוא כבר חולה, יותר מדי מזון כלבים עלול רק להחמיר את המצב.

כלבים יכולים לחלות בשלל מחלות, רובן דומות למחלות של בני אדם. ממחלות עור, סרטן, שפעת, ואפילו מחלות שיניים וחניכיים. כיצד מזון לכלבים משפיע עליהם? ניקח למשל מחלת שיניים. מזון לכלבים יבש, יכול לדאוג לניקיון השיניים, אך מנגד, אם יש להם כאבי שיניים, מוטב להמיס את האוכל, כדי שלא יהיה להם קשה לאכול אותו, או לתת להם בשר רך שיהיה להם קל ללעוס.

אם למשל, כלב סובל משלשולים, יש להפסיק לתת לו מזון לכלבים למשך יום או יומיים, בזמן הזה הקיבה שלו תחזור לתפקוד רגיל. בעת הזאת, אפשר לבשל לו אורז, ולתת לו אותו, קר או חם. יש להקפיד גם, שהוא לא יאכל שום דבר מהרחוב, על מנת שבטנו לא תקבל דברים לא בריאים שרק יחמירו את המצב.

באופן כללי, חשוב לבדוק, מה מכניס הכלב לפיו. לא פעם הוא נוהג להכניס דברים מהמדרכות, דברים שאינם בריאים ויכולים לגרום לו, במקרה הטוב להקיא אותם באותו רגע, במקרה הרע לגרום לו למחלות שונות. כלב צריך לאכול רק מזון לכלבים או אוכל שמבושל על ידכם. אי אפשר למנוע כל מחלה, אבל אם מקפידים, אפשר לשמור על בריאותו של הכלב.