טיול עם הכלב בחוץ

סיבוב עם הכלבכל מי שיוצא עם כלבו לסיבוב בחוץ, מכיר את זה, איך הכלב רואה משהו על הרצפה, ומיד תופס אותו בפה, ומנסה לאכול אותו. לעיתים זה נייר, לעיתים עצמות שמישהו זרק, ולעיתים זה סתם עשבים. ובכן, הכלב אולי לא יודע זאת, אך אתם בוודאי יודעים, שכלבים לא אמורים לאכול דברים מהרצפה.

בניגוד למה שאנו נוטים אולי לחשוב, המדרכה איננה מקום המיועד לאוכל עבור כלבים, ולא כל מה שיש ברחוב על המדרכה, הכלב אמור לאכול. רוב הדברים שיש על הרצפה, עלולים לעשות לכלב, דברים רעים, בקיבה, ואף גרוע מכך. לכן יש לבדוק ולשמור, שהכלב לא יכניס דבר לפה, ואם כן, להוציא את זה ממנו מיד.

למה בעצם, אסור לכלב לאכול דברים מהמדרכה? הסיבה העיקרית היא, ששום דבר שנמצא על המדרכה איננו בטוח. ייתכן ואוכל תמים הוא בעצם מורעל. על כן, אסור לנו כלל להסתכן בעניין.

סיבה משנית אך חשובה היא, שכל מה שיכניס לפיו, הוא עלול להקיא את זה. אומנם לא בהכרח ההקאה, תגרום לו להרגיש רע, אך אין זה דבר חיובי. לעיתים הוא יכניס דברים שפשוט הוא לא יוכל ללעוס, ואז יצטרך להקיא את זה. כמובן שאין זה נעים, לא לו ולא לנו.

אחת הבעיות שלנו, היא שאנו לא תמיד שמים לב, מה הכלב לוקח בפה, ואחרי זה אנו מתקשים להוציא את זה ממנו. ובכן, עלינו לזכור, שכל מה שהוא מכניס לפה, איננו מזון לכלבים, ולכן אנו צריכים לשים לב היטב, מה הוא אוחז בפיו, לאיזה כיוון הוא מושך אותנו, ואם הוא מצליח לתפוס את זה בכל זאת, עלינו להתעקש בהתמדה, שיוציא את זה מפיו. כפי שציינתי, מה שהוא מוצא על המדרכה, איננו אוכל לכלבים, שמותר לו לאכול.

כלבים, גם אם נרגיל אותם, לאכול מזון לכלבים, משובח ככל שיהיה, אין להם את היכולת להבחין, מה טוב להם ומה לא, במיוחד כאשר, יש עצמות ברחוב, או חתיכות אוכל זרוק. על כן, התפקיד שלנו, לדאוג להם, ולשמור, שלא יאכל שום דבר מהמדרכה, אחרת הם ירגישו רע, ואנו נצטרך להתמודד עם זה.